KYK Bursu dondurulabiliyor mu?

Üniversite okurken okul kayıdını donduran bir kişi aynı anda kyk bursunu dondurabilir mi?

KYK öğrenim-katkı bursunu ya da kredisini dondurmak için ne yapmak gerekir?

Kayıt dondurmak isteyen kişi Üniversite Kayıt dondurma belgesizi bir dilekçe ile KYK kurum merkezine göndermesi gerekmektedir..

4 yorum

mrb ben busene okulu

mrb ben busene okulu dondurmayı düşünüyorum fakat aldıgım kredi kesiliyormuş. ben bu kredi ödemesini hemenmi yapacagım yoksa sonramı birde şuana kadar aldıgım miktarımı ödeyecegim veya tamamını bu konuda bana yardımcı olabilirmısınız_?

31.07.2013 - Misafir

mrb, ben aldığım krediyi

mrb, ben aldığım krediyi ödemeye başladım ama yeni sistem çok karışık ve yapılandırma falan olmadı. 5ay ödedikten sonra işten çıktım ve şimdi nolacak o ödeme. erteleme durdurma veya dondruma gibi biseçenek varmı? kyk gittim biz yapmıoyoruz dedi. ziraate gittim oda yapmıyoruz dedi, vergi dairesine gittim ordada gözükmüyor. napacağımı bilmiorum. sanırım gecikme zammı işliyormuş. sorumu cevaplarsanız sevinirim.

27.05.2014 - Misafir

yaz boyunca bursumu dondurmak istiyorum

yaz boyunca 2yada 3 ay asgari ücret düzeyinde çalısacagım bursumun kesilmemesi için dondurmak lazım galiba bunula ilgili bilgi verirmisiniz

03.07.2014 - Misafir

Arkadaşlar merhaba geçen yıl

Arkadaşlar merhaba geçen yıl ikinci dönem kaydımı dondurdum otomatik olarak geri ödemeli kredim kesildi. Bu yıl tekrar kredimi almak istiyorum alabilir miyim yoksa tekrar başvurmam lazım lütfen yardımcı olun:(

08.09.2014 - Misafir