KYK Yurt ve Kredi ÖdemeleriGençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyetlerine devam eden Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda (KYK) yeni başlatılan uygulamayla öğrenciler yurt ödemeleri ile öğrenim ve katkı kredisi geri ödemelerini web sitesi üzerinden sanal pos ile yapabilecekler.

Kyk Kredi Kartı ile online Borç Ödemek için tıklayın

Bakanlığın koordinesinde 81 ilde 300 bine yakın öğrenciye 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veren KYK, yeni başlattığı uygulama ile öğrencilerin bankaya gitmelerine gerek kalmadan tek bir işlemle ödemelerini yapabilmelerine imkan veriyor.

Bu uygulamayla öğrenciler, KYK'nın kurumsal web sitesi olan "www.kyk.gov.tr" adresinde bulunan Yurt Ücreti ve Kredi Borcu Ödeme sekmesinden kimlik numaralarını girerek tüm kredi kartları ya da banka kartları ile geri ödemeleri bankaya gitmeden, ATM aramadan kolaylıkla yapabilecek.


6 yorum

300 bine yakın öğrenciye 5

300 bine yakın öğrenciye 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veren KYK
Türkiye'de böyle bir "KYK" olduğunu belki bir gün şeytan görür ama şimdiki üniversite öğrencilerinin torunları bile göremez! bunu böyle yazmaya nasıl utanmıyorsunuz, nasıl yalan konuşabiliyorsunuz?????????? hesabını soran yok diye afedersiniz .. konuşuyorsunuz!

13.08.2014 - Misafir

ogrenim kredisi odeme

merhaba
benim size kisa bir sorum olacak
yurt disinda ikamet ediyorum
cesitli nedenlerle burs geri odemesini aksattim
buradan borcumu banka havalesi ile
nasil,odeyebilirim
bana yardimci olabilirmisniz

13.09.2014 - Misafir

geri ödeme işkencesi ...

benim borcumun geri ödemesi geldi katkı kredisi 10. ay deniliyor. ama 7. ayda alınıyor.
paramı ödemeye gidiyorum atm hata veriyor ödediğim halde 480 borç gösteriyor. 444 1961 i arıyorum kendi kendine kapanıyor. sabahtan akşama kadar muhatap kimse yok askere gidecem belgelerimi gönderdim diyorum 2 gün gec ödemişsiniz erteletemeyiz diyor. yazıklar olsun .... kim işini yapmıyorsa

15.09.2014 - Misafir

4/3ü ödeme

Üniversiteye başladığım zaman borcunuzun 4/3ünü yatırdığınız zaman geri kalanını yatırmama gibi bir lüksüm olduğunu anlatan bir kağıt vermişlerdi geçerliliği ile ilgili hiç bir yazı veya açıklama göremedim. bilgi verir misiniz ?

23.09.2014 - Misafir

vergi dairesine tüm borcu yatırdım ama.

Vergi dairesine tüm borcu haziranda yatırdım ama siteye girdiğimde hala borçlu gösteriyor.3 ay geçti. Kyk vergi daireleriyle irtibatlı olsun. Yada bizlere internet üzerinden veya fax yoluyla ödediğimize dair makbuzu göndereceğimiz bir hizmet versin.

25.09.2014 - Musap

öğrenim kredisi

Öğrenim kredisi alıyordum bu yıl mezun oldum ama hazirandan beri öğrenim kredisi hesabıma yatmıyor. kredi bitiş tarihi 30 Eylül 2014 olarak gözükmesine rağmen 3 aydır alamadım.konu hakkında bilgisi olan var mı?bana yardımcı olur musunuz?

25.09.2014 - Misafir