Öğrenim-Katkı Kredisi Borç SorgulamaÖğrenim-Katkı Kredisi Borç Sorgulama için buraya tıkla

KYK kredi borcunuz ne kadar merak mı ediyorsunuz? yukarıdaki adrese tıklayarak tc kimlik numaranızı yazarak sorgulayabilirsiniz

Öğrenim-Katkı Kredisi Borç Sorgulama Nasıl Yapılır

Kredi yurtlar kurumundan eğitim öğretim kredisi yada katkı kredisi aldıysanız okul bitiminde aldıgınız kredileri geri ödemeniz gerekiyor..Yukarıdaki sorgulama ekranından tc kimlik numaranızı ve bilgilerinizi girerek toplam borcunuzu öğrenebilirsiniz

not: vergi dairesine ödenen borçlar maliye ye oradan yurtkur hesabına aktarılmaktadır..vergi dairesine ödenen borçların sisteme yansımasında gecikme olabilir..bu nedenle makbuz ve dekontlarınızı mutlaka saklayınız..düzwenli ödediginiz borçlarınızda faiz gözükmesi durumunda makbuz ve dekontlarınızı yurtkura ilettiğiniz taktirde faiz silinecektir..


386 yorum

katkı borcunu ödedim ve 2 sene sonra borc

831970070 nolu katkı kıredisi borcunu ödedim ve tekrara borç geldi budurumun düzeltilmesini arz ederim.

19.04.2013 - hürrüyet önder

ahdf

ahde vefa. Borç yiğidin harcıdır:9

07.05.2013 - tercüme

katkı kredisini yatırdığım halde web sitesinde yattaığı görülmüy

03.01.2013 tarihinde ziraat bankası 68tl yatırdım fakat katkı kredi borç sorgulattığım
web sitesinde borcumun daha yatırılmadığını görüyorum
gerekenin yapılmasını rica ederim.

tc no : 14804202966
tel : 05322642396

09.05.2013 - TALİP PARLAK

katkı kredi numaram

katkı kredi numaram K20010123770
öğrenim kredi numaram L20010123770
amasya vergi dairesine yukarıdaki öğrenim kredilerimi ödememe rağmen sisteminizde kayıtlara bakıldığında 2 dönem borcum gözükmektedir. borcum olmamasına rağmen ödenmiş borçları sisteme atmaktan aciz görevlilerinizden dolayı sivas vergi dairesine KYK dan borcum olduğu 6 dönem borcum olduğu (sisteminizde ise 2 dönem gözükmekte) belirtilmekte . ödenmiş borçlarımın faturalarının asıllarını ve sistemden borcum olmadığını vergi dairesinden sorgulattım.
BU MESAJI YAZIŞ AMACIM KYK BORÇ SORGULAMASINI YAPAN KİŞİLERE LÜTFEN (BU LÜTFEN KELİMESİ SADECE DEVLETE OLAN SAYGIM DAN SİZLERE OLAN SAYGIMDAN DEĞİL) 1 GÜNÜMÜ VERGİ DAİRESİNDE ÖDENMİŞ BORCUMU KANITLAMAKTA GEÇİRDİM. BUNDAN SİZE NE DE DİYENLERE VE BU SORGULAMA SAYFASINI YENİLEMEKTEN ACİZ KİŞİLERE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.

09.05.2013 - Misafir

Somurun somurebileceginiz

Somurun somurebileceginiz kadariyla sozde lisans ogrrencilerine yardim amacli
ogrenimkredisi pardon somurme kredisi veriyorlar sonradan iki misli faiz uygulayarak
gerialmaya calisiyorlar devlet işe alsaydi hadi neyse yok devlet babanın canı sağolsun
lisans mezunlarının işe almamak için elinden geleni yapıyor . onun için kredi ve öğrenim kredisi almak için dikkatli olun kyk senin eğitimine önem verdiği için mi yoksa bu işten rant sağlamak için veriyor bu krediyi bunun cevabıunı kredi öderken anlarsınız . onun için aç kalinama kyk dan kredi almayın.

02.06.2013 - Misafir

borç sorgulama sorun

Merhaba,
Borç sorgulamak için tc kimlik no alanına numaramı giriyorum, geçerli değil diye uyarı veriyor. 4-5 kere denedim kontrol ettim alanda sorun olmalı, kontrol eder misiniz?
Teşekkürler

07.06.2013 - Ayşen

öğrenim kredisi geri ödeme

oğlum FATİH ERDEM YONAR'a ait kredi borçlarını ziraat bankasına ödemekte iken bugünlerde, ziraat bankası şubesinden aldığım bilgiye göre sistemin kapatıldığını öğrendim. Bu geri ödemenin nereye,nasıl,ne zaman ödeyebileceğimiz hakkında bilgi verilmesini arzederim.Recep YONAR/ÇANAKKALE Hüseyin Akif Terzioğlu Ortaokulu Mat. Öğrtm.

19.06.2013 - Misafir

Bu nasıl bir anlayış

4 yıldır basit ihmal dışında ödeme aksaması yapmamış, küçücük gecikmeler için FAİZİ de hemen ödemiş olmama rağmen son ödemede KIRMIZI LİSTEYE alınmak gibi bir aşağılamayı yapanları KINIYORUM. Haziran ayında son ödemeyi yapmaya gittiğimde Ziraat Bankası ile anlaşamadığı için hesapları kapalı tutan beceriksizler, ödemeyi engelleyip son taksitte ki bir vatandaşı vergi dairesine göndererek ne geçecek elinize. Düşüncesiz bir kuralcılık, yani basiretsizlik bu başka bir şey değil. Hükümetimiz her türlü kolaylığı ve desteği verirken sizin gibi meeeeemurlar insanı sıkıntıya sokuyorsunuz. Devletin 50, 100 lirasını çalmaya çalışmadığım ortada, ama siz benim itibarımı çalıyorsunuz, güvenimi çalıyorsunuz tam 40 yıllık devlet memuruyum, sizin gibi sığ düşünceli olmadım hiç Allah'ıma bin şükür..

21.06.2013 - Rüştü YAVUZ

katkı kredisi

sadece geçen bir dönem borcumdan dolayı ödememi yapamıyorum vergi dairesine yatırmam gerekiyormuş borcumu, böyle bir kurumun bazı konularda daha dikkatli olması gerekmiyor mu? sadece ve sadece 77 tl olan vade borcumu unutup 25 gün sonra yaptım, bundan dolayı vergi dairesine ödemelerimi yapmam gerekiyormuş!!! nasıl bir saçmalıktır bu, zaman kaybı!!!

24.06.2013 - muhammet atmaca

kyk ödemesi

Ben kozanlı vergi dairesine 05.04.2013 tarihinde 470,56 krş.katkı kredisi borcumu ve yine 29.05.2013 tarihinde ise öğrenim borcumun ilk taksitini ödediğim halde, aradan 75 gün geçmesine rağmen sistemde ödeme yapılmış gözükmüyor. Gereğini arz ederim.

25.06.2013 - ibrahim halil kır

TAKSİTLERİMİ SADECE 1 AY

TAKSİTLERİMİ SADECE 1 AY GECİKMELİ ÖDEDİĞİM HALDE HİÇBİR UYARIDAULUNULMADAN İCRA DAİRESİNE AKTARILDI.BANKALAR BİLE 3 DÖNMEM ÖDEMEYİBEKLERKEN .GİTTİK SİSTEMİNİZİ AKTARAMAMIŞSINIZ BİRDAHA GİTMEMİZ GEREKİYORMUŞ ÇALIŞAN İNSANLAR SİZCE BU KADAR KOLAY İZİN ALIP BUNLARIN PEŞİNDE KOŞABİLİRLER Mİ Bİ UYARI GÖNDERMEK BU KADAR ZOR MU ????

28.06.2013 - İNCİ DEMİRCİ

En ufak bir geçikme sonra tüm

En ufak bir geçikme sonra tüm borç ödemelerinin vergi dairesinden yapılması hangi mantık ile yapılıyor anlayamıyor. bu duruma sebep olanları şikayet etme yolu yokmu.
bu durumu şiddetle kınıyorum.

28.06.2013 - Misafir

maduriyet

kyk borçumu düzenli ödediğim halde bana borç çıkardığı için tebrik ediyor şükranlarımı bildiriyorum...herkes gibi ödemeseymişim keşke.saygılarımla...

04.07.2013 - figen

borç kapatma

kalan borcumun tamamını kapatmak için ne yapmalıyım...

15.07.2013 - serapkerimoğlu

öğrenim kredisinde yapılan yanlış hesap

daha önce bimerden yazdım ilgili kurumdan herhngi bir cevap alamadım öğrenim kıredisini ödememe rağmen hala sistemde borç görüküyor gerekli araştırmaların yapılması

16.07.2013 - memet ataş